Psíčková, štěkáčky a kokršpanělské ptáčky

Jang-šuo je město doslova vklíněné mezi všudypřítomné vápencové homole. Oproti jiným čínským městům je tu výrazně méně betonu, asfaltu, průmyslových zón a jiných vysoce potřebných staveb pro Blaho Lidu. Lid tím zřejmě trpí, lidé však nikoliv a místní obyvatelé si pochvalují Jang-šuo jako jedno z nejpříjemnějších měst k životu.

Někomu by zde možná vadily davy turistů, my si však užívali dvou pozitivních důsledků – mnohem více zdejších lidí umělo anglicky a konkurenční boj všudypřítomných hotelů držel ceny na příjemně nízké úrovni.

Číňané jedí psy. Někteří Evropané to považují za odporný barbarský zvyk, a slušný civilizovaný člověk si dá místo toho třeba vepřové. Prasata však jedí jen odporní barbarští ďauři, jelikož to Alláh přece jasně zakázal a slušně vychovaný muslim si dá místo toho krávu. Jíst krávu je však odporný barbarský zvyk, jelikož kráva je posvátný tvor, a slušně vychovaný hinduista sní nanejvýš kuře. Zabíjet kuřata kvůli masu je však odporné a barbarské, jak vám každý vegetarián rád vysvětlí…

Zkrátka a dobře, na jang-šujském trhu můžete narazit na pěkné, šťavnaté a vykuchané půlky jezevčíků. Můžete s tím nesouhlasit, můžete proti tomu protestovat, ale to je tak všecko, co s tím můžete dělat. Bohužel ani třetí možnost – proniknout do tajů čínské kuchyně a ochutnat psí pečínku v restauraci – nefunguje, jelikož pes je v Číně sezónní jídlo, takže v létě ho v restauracích nedostanete. Koupit syrové psí maso a upéci si ho svépomocí Kačka rozhodně vetovala jakožto odporné a barbarské…ale to už znáte. Náladu mi spravila až pečená žába. Oproti Francouzům jedí Číňané žáby úplně celé, a proto jsou čínské krmné žáby náležitě vypasené, že i česká ropucha by jim mohla dávat lekce hubnutí.

Po nasycení pupku následovalo nasycení duše, a sice skrze plavbu na motorovém bambusovém voru. Romantika jak z filmu, co psát, raději se podívejte na fotky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>