Něco z krasnojarského urbexu

Tento objekt původně nebyl v plánu. Ale když tak hezky vykukoval zpoza zástavby během včerejší cesty trolejbusem od nádraží k hostelu, tak mu prostě nešlo odolat. Lokalizované fotky na googlemapách prozradily, že jde o budovu krajského komisařství Komunistické strany Sovětského svazu, stavěnou v 80. letech, ale než ji stihli dokončit, přišla revoluce. Ochraňajemosť nuljévaja.

Budova je o něco více nedostavěná nežli onen hotel v Jekatěrinburgu, takže tu pár věcí chybí, jako třeba všechna hlavní schodiště. Naštěstí lze vylézt po torzu evakuačních schodišť. Jelikož budova byla plánovaná pro papaláše, očekávám zde dle paranoii communistensis i nějaký kryt před vrahy z Wall Streetu a nemýlím se – z atria vede rampa do bytelného betonového vchodu, za nímž se skrývá docela pěkné podzemní bludiště.

Budova komisařství je opravdu rozsáhlá, i když většina pater vypadá plusmínus stejně – chodba uprostřed a kancly po stranách. Na úplný průzkum odshora dolů bohužel nebyl čas, protože v půl jedné nám jel vlak. Více prozradí fotky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>