Poslední den v Pekingu

Původní plán byla návštěva Dračího kaňonu asi 80 km západně od Pekingu. Krátká konzultace s jízdním řádem busů však ukázala, že busy zmiňované na netu jedou někam úplně jinam. Co teď? Protože jsme si ještě lízali rány ze včerejší Čínské zdi, zvítězila varianta vykašlat se na kaňon (Kač tvrdila, že tam chci stejnak jen kvůli kešce), udělat si odpočinkový den a navštívit Lamaistický klášter a park kolem Chrámu nebes, na který původně v itíku už nezbyl čas.

Lamaistický klášter je kousek od našeho hostelu. Už dříve jsme registrovali v jeho okolí desítky krámků s vonnými tyčinkami. Původně jsme je považovali za obyčejné turistolapky, ale chyba lávky. Klášter dodnes funguje jako modlitebna a tyčinky kupují po kilech místní Číňané, aby je mohli v klášteře zapálit. V obřích litinových vanách jich hoří stovky a celý klášter je jimi provoněný…inu jak česká čajovna.

Chrám nebes je obklopen rozsáhlým parkem (který park v Číně vlastně není rozsáhlý?), který je využívaný jako místo k cvičení a tanci. V celém parku je vzorně udržovaný anglický trávník, ale šlapat se po něm nesmí. Správa parku tu chová kočky, které se volně toulají parkem a občas se některá z nich i nechá pohladit. Holt Robert, vrchní pronásledovač všeho co mňouká. Největší atrakcí nakonec stejně byla starší paní cvičící s mávátky. Ty Kač natolik učarovaly, že po hodinovém obdivování si jedno koupila a dnes s ním mává v Brně před domem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>